Folie przeciwsłoneczne redukujące ciepło
Codzienne zmiany, znaczące podwyżki cen energii i kosztów pracowników skłaniają nas do szukania możliwości oszczędzania i zwiększenia wydajności. Rozwiązaniem tego problemu jest inwestycja w instalację folii przeciwsłonecznych. Chociaż folie same w sobie nie generują energii, z pewnością pomagają skutecznie uszczelnić powierzchnie okienne, umożliwiając efektywniejsze gospodarowanie energią.
W tym wpisie dowiesz się o głównych rodzajach folii przeciwsłonecznych oraz o sposobach ich montażu, które faktycznie zmniejszą obciążenie klimatyzacji w rezultacie obniżając Twoje rachunki za prąd i zwiększając wydajność pracy. W naszej ofercie posiadamy folie okienne renomowanych producentów. Produkty z linii są uznawane w branży za wyjątkowo trwałe, wytrzymałe i skuteczne. Jest to istotne, ponieważ właściwy wybór wysokiej jakości folii stanowi gwarancję zwrotu inwestycji oraz oszczędności w przyszłości.
Folie przeciwsłoneczne są absolutnym reduktorem energii
Nasze folie przeciwsłoneczne to energooszczędne rozwiązanie składające się z kilku warstw cienkiej folii, które zostały poddane zaawansowanym procesom powlekania. To wysokiej jakości laminaty samoprzylepne. Profesjonalnie zamontowane na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie szyby, folie przeciwsłoneczne filtrują promienie słoneczne, blokują ciepło, odblaski oraz szkodliwe promieniowanie UV. W przeciwieństwie do rolet czy żaluzji, nie ograniczają one dostępu do naturalnego światła.
Folie przeciwsłoneczne nie wpływają na widoczność przez okna, ponieważ są w pełni transparentne. Zachowują przejrzystość szyb, a jednocześnie kontrolują ilość wpadającego do wnętrza energii słonecznej poprzez częściowe przyciemnienie. Dzięki temu pomieszczenia mniej się nagrzewają. To oznacza zmniejszenie kosztów chłodzenia, mniejsze zużycie urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych, a co najważniejsze – redukcję śladu węglowego budynków.
Montaż folii przeciwsłonecznych doskonale sprawdza się również w budynkach bez klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu wysoce refleksyjnych produktów, skutecznie obniża temperaturę we wnętrzach, co może zastąpić potrzebę kosztownego systemu klimatyzacyjnego.
Czy można oszczędzać również zimą?
Przedstawiamy system LOW-E (low-emissivity), folie przeciwsłoneczne o najniższej na rynku emisyjności. Produkty te instalowane od wewnętrznej strony szyby, działają dwukierunkowo. Latem odbijają promieniowanie słoneczne na zewnątrz, natomiast w chłodniejszych okresach zwiększają poziom izolacji budynku odbijając uciekające ciepło z powrotem do wnętrza. Oszczędzają ogrzewanie zimą, równocześnie oszczędzając klimatyzację latem.
Zewnętrzne folie przeciwsłoneczne
Przeznaczone do montażu od zewnętrznej strony okien. Odznaczają się podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi, ze względu na bezpośredni kontakt z promieniowaniem słonecznym i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Folie zewnętrzne są skuteczniejsze i znacznie bardziej efektywne niż folie wewnętrzne. Stanowią barierę oddzielającą szybę od słońca, bezpośrednio zapobiegając jej nagrzewaniu. Mają świetne parametry refleksyjne co pozwala na ogromną redukcję promieniowania w całym paśmie światła.
Folie selektywne (nieprzyciemniające) Doskonała wydajność bez zmiany wyglądu szyb.
Przeciwsłoneczne folie selektywne zapewniają wysoką wydajność, nie zmieniając jednocześnie wyglądu oklejanej szyby. W przeciwieństwie do standardowych folii lustrzanych, działających poprzez przyciemnienie i silne odbicie światła, folie selektywne opierają się na nowoczesnej technologii selektywnego eliminowania promieniowania podczerwonego IR, które odczuwamy jako ciepło słoneczne. Dzięki temu folie te minimalnie wpływają na transmisję światła widzialnego, jednocześnie skutecznie redukując nagrzewanie się szyb.
Folie selektywne są szczególnie polecane tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy zmieniać integralnego, zewnętrznego wyglądu szyb, takie jak mieszkania w blokach, biurowce czy witryny sklepowe. Doskonale sprawdzają się również w przypadku domów lub mieszkań o niewielkiej powierzchni okien, gdzie ilość naturalnego światła jest cenna i nie może być dodatkowo ograniczana przez instalację folii.
Folie na świetliki dachowe
Stanowią wyselekcjonowaną grupę zewnętrznych folii przeciwsłonecznych na szyby i świetliki poliwęglanowe. Wytrzymałością przystosowane są do maksymalnego natężenia energii słonecznej, związanego z poziomą i skośną pozycją powierzchni szyb.